Mbajti koncert në kohë pandemie, njerëzit “shpërthejnë” ndaj Fifit

schedule09:40 - 19 Shkurt, 2021

schedule 09:40 - 19 Shkurt, 2021

Ditën e Pavarësisë së Kosovës, Fifi mbajti një koncert në qytetin e Ferizajt. Por pas publikimit të pamjeve në rrjete sociale, këngëtarja është përballur me kritika të shumta. Pamjet nga koncerti i ka publikuar vetë këngëtarja në Instagram, dhe grumbullimi masiv ka sjellë reagimin e përdoruesve të cilët kanë shpërthyer në komente.

Janë të shumtë ata që e cilësuar mbajtjen e koncertit në kohë pandemie një mungesë totale e përgjegjësisë. “Katastrofë fifi! Normal faleminderit Ferizaj, se të kanë rras pare! Me peshën që e ke humb, të ka humb dhe truri…”, “Kjo nuk është normale, virus gjithandej”, “Seriozisht e keni ju mor??!!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FIFI (@fifi.official.fr)

Vetëm kur t’ju ndodhë gjëma në shpi ju mbushet koka ju!! Si s’ju vjen gjynah për gjyshërit e prindërit tuaj! Njerëz të pamoralshëm! Më saktë VRASëS!!”, “Unë nuk e di çka ju kushton me pas pak përgjegjshmëri si popull. Nuk jena tu kalu nëpër kohë të këndshme ej, me qindra njerëz janë t’u vdek nëpër botë dhe Kosovë.” shkruajnë ndjekësit. /abcnews.al