Mazhoranca e opozita përplasen për mbledhjen me dyer të mbyllura të “mandateve”

schedule16:26 - 21 Tetor, 2017

schedule 16:26 - 21 Tetor, 2017

Pasi u dëgjua edhe mbrojtja e Tahirit, këshilli i rregulloreve e mandateve është mbledhur me dyer të mbyllura për të hartuar raportin mbi kërkesën e prokurorisë së krimeve të rënda për heqjen e imunitetit dhe arrestimin e ish ministrit të brendshëm. Por kjo procedurë teknike është bërë objekt përplasjesh mes mazhorancës e opozitës.

https://youtu.be/jxsYRmDtUOo