Mavraj kërkon përqendrim për ndeshjet e Europianit, Lenjani optimist

schedule16:30 - 30 Maj, 2019

schedule16:30 - 30 Maj, 2019

Mërgim Mavraj dhe Ermir Lenjani do të jenë sërish pjesë e Kombëtares, pasi munguan në ndeshjet e fundit. Kapiteni kërkon përqëndrim për sfidat e Europianit, ndërsa Lenjani shprehet optimist.

Rikthimet janë të rëndësishme, sidomos dy prej tyre. Kombëtarja do të ketë sërish Mërgim Mavrajn, kapitenin e saj, edhe pse jo për ndeshjen e parë ndaj Islandës.

Kartoni i kuq ndaj Skocisë, bëri që të dënohej 3 ndeshje, ndaj në dispozicion do të jetë vetëm ndaj Moldavisë.

Fillimisht, mbrojtësi shprehet i habitur me ndryshimet, pas një mungese prej 2 ndeshjesh.

Mavraj ishte pjesë e ekipit që dështoi në Ligën e Kombeve.

A mbetet shpresë tani?

Rikthim i vërtetë Ermir Lenjani, që ishte betuar se nuk do të kthehej në kombëtare, sa të ishte trajner Panuçi.

Lenjani jep një gjykim për ndeshjet që e presin kombëtaren.

Shqipëria luan në Islandë në 8 qershor, ndërsa në 11 pret Moldavinë në “Elbasan Arena”, përballje të eleminatoreve të Europianit. /ABC News Albania 24/7