Masvidal-Usman, superdueli i yjeve të UFC ka vetëm një pengesë!

schedule22:29 - 7 Korrik, 2020

schedule 22:29 - 7 Korrik, 2020

Dueli që ka marrë vëmendje shumë të madhe në UFC, ai mes Jorge Masvidal dhe Kamaru Usman, do të zhvlliohet në Dubai këtë vit dhe pritet të ketë një shikueshmëri shumë të madhe. Usman është kampioni, ndërsa Masvidal, një yll i padiskutueshëm.

Edhe një herë tjetër, Masvidal do të ketë mundësinë t’iu tregojë të githëve që ai e meriton të jetë kampion në UFC, ndërsa Usman, duhet të mbrojë titullin e tij, në një superduel që po pritet me padurim!

Megjithatë, ka një kleçkë për këtë duel. Masvidal ka pranuar se duhet të humbasë diçka më shumë se 20kg për të kapur peshën e pranuar për ta zhvilluar këtë sfidë, por i premtoi fansave të tij se do të jetë gati dhe do ta rrëzojë me KO Usmanin./abcnews.al