Masat anti-Covid, në Izrael nga e diela pa maska në ambiente të hapura

schedule21:37 - 15 Prill, 2021

schedule 21:37 - 15 Prill, 2021

Nga data 18 prill, në Izrael mbajtja e maskës nuk do të jetë e detyrueshme në ambientet e hapura.

Ky vendim ishte diskutuar edhe më herët, por sipas mediave të huaja autoritetet shëndetësore kanë pritur fundin e festave Kombëtare për të parë edhe situatën epidemiologjie dhe për të shmangur rritjen e infeksioneve.

Ndërkohë vendimi për mbajtjen e maskës në ambiente të mbyllura mbetet ende në fuqi.

 

/abcnews.al/