Marrëdhëniet e krisura ndër vite mes Ronaldos dhe Guardiolës

schedule11:56 - 14 Maj, 2022

schedule 11:56 - 14 Maj, 2022

Cristiano Ronaldo dhe Pep Guardiola në të kaluarën janë përplasur në fushë por dhe në takime zyrtare. Më poshë do të gjeni disa episode të tyre

• 2010 . Humbja e Real Madridit në Camp Nou 5-0 në një nga episodet, trajneri i Barcelonës e hodhi topin në tokë në vend që t’ia jepte Cristianos, i cili supozohej të hidhte jashtë. Pas kësaj, Ronaldo e shtyu Guardiolën; pasoi një përleshje.

Pep Guardiola apologises to Cristiano Ronaldo for knocking out Benfica - Eurosport

• 2014. Ceremonia e Topit të Artë: Ronaldo po ecte mes rreshtave të mbushura dhe pa Pep. Ronaldo duartrokiti trajnerin në shpatull, ai donte të përshëndetej. Guardiola u kthye, pa Cristianon dhe injoroi shtrëngimin e duarve.

Pse Pep nuk shtrëngoi duart me Cristianon është një mister. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ZM për vitin 2011, pati një shtrëngim duarsh.

• 2014. Pep lavdëron CR7 para ndeshjes mes Real Madridit dhe Bayernit në Champions League: “Shpresoj që Ronaldo të dalë në fushë. Në fund të fundit, ne luajmë për njerëzit që duan të shohin më të mirën. Dhe ai është njëri prej tyre”.

• 2016. Fjalët e Ronaldos pas fitores minimale ndaj City në gjysmëfinalen e Champions League: “Nuk dua të flas për Guardiolën apo Simeonen. Do të flas për Zidane, i cili bëri një punë të shkëlqyer”.

• 2018. Guardiola flet për rëndësinë e Cristiano-s për Real Madridin pasi ai u largua për në Juventus: Real Madridi është një top klub pa Ronaldon. Por Cristiano është i domosdoshëm: 50-60 gola dhe asistime në momente të rëndësishme”.

• 2021. Pep reagon për transferimin e mundshëm të Ronaldos në City: “Cristiano do të vendosë se ku dëshiron të luajë, jo Manchester City”.

• 2021. Konferencë për shtyp para derbit, fjalët e Pep: “Ata kanë një nga lojtarët më të mirë [Cristiano Ronaldo] në histori, ky djalë është një makinë goli”.

Siç mund ta shihni, Ronaldo thotë shumë më pak për Pep (natyrisht, gazetarët japin një arsye më rrallë). /abcnews.al/