Marotta nuk e ka harruar, Inter përsëri pas Dybala

schedule12:40 - 27 Mars, 2023

schedule 12:40 - 27 Mars, 2023

Sipas “Tuttosport”, Interi është ende i interesuar për të blerë Paulo Dybala, i cili zgjodhi Romën verën e kaluar.

Një lojtar si argjentinasi do të ishte jashtëzakonisht i dobishëm për Interin, i cili shpesh ka pasur probleme për të shënuar kundër skuadrave shumë në mbrojtje. Në fund të sezonit, Interi do të duhet të rishikojë departamentin e tyre të sulmit dhe Dybala mund të jetë një zgjedhje e mundshme për klubin zikaltër, duke pasur parasysh praninë në marrëveshjen e tij me Romën për një klauzolë lirimi prej 20 milionë eurosh për klubet italiane.

Megjithatë, Roma ka një shans për ta mbajtur atë, dhe me shumë mundësi e ardhmja e tij do të varet nga qëndrimi i Mourinhos./ h.ll/abcnews.al