Marca: Dembele opisoni i Juves

schedule12:05 - 22 Janar, 2022

schedule 12:05 - 22 Janar, 2022

E ardhmja e Ousmane Dembelenuk dihet.

Situata e tij te Barcelona është shumë delikate.

Marca shkruan së fundmi se për francezin tashmë mbetet edhe Juventusi.

Dembele, 5 opsionet për të ardhmen

Siç raporton Marca, Dembele mund të përfundojë në PSG, Chelsea, Juventus, Newcastle ose Manchester United.

Në Paris, veçanërisht në rast të largimit të Mbappe, ai do të gjente habitatin e tij natyror, ndërsa në Londër, te Chelsea, do të gjente Thomas Tuchel pas përvojës së tij pozitive në Borussia Dortmund.

Nga ana tjetër, Newcastle mund ta bindë francezin me miliona dhe Manchester United mund të investojë tek ai për t’u rikuperuar.

Më në fund Juve, i cili, përsëri sipas Marca, mund të vendosë të vërë bast për Dembele veçanërisht pas dëmtimit të Chiesa. /abcnews.al/