Marantas nuk heq dorë, kaos edhe te Tirana për trajnerin

schedule08:13 - 8 Dhjetor, 2019

schedule 08:13 - 8 Dhjetor, 2019

“Çfarë të them?”, ishin fjalët e Refik Halilit, presidentit të Tiranës, teksa dilte nga stadiumi “Selman Stërmasi” një ditë më parë. Bardheblutë ishin mundur nga Kukësi, edhe pse kishin shënuar të parët me Edon Hasanin. Një goditje para derbit në çdo aspekt.

Skuadra është e rënduar psikologjikisht, disa lojtarë janë të dëmtuar, ndërkohë që Elton Cale nuk mund të luajë në derbi për shkak se ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë. Veç gjithë këtyre, në mendjen e drejtuesve bardheblu ka një pikëpyetje të madhe.

Janë të zhgënjyer nga trajneri Julian Ahmataj dhe dilemat për të ndërprerë ose jo bashkëpunimin janë prezente. Ndeshja me Kukësin mund të ketë qenë ajo që mbushi kupën. Gjithsesi duhet pritur se çfarë do të ndodhë, pasi te Tirana nuk kanë dashur të veprojnë në gjaknxehtësi e sipër.

Presidenti Halili duhet ta ndaje mendjen dhe sigurisht nuk i pëlqen aspak që ndodhet në të njëjtën situatë në një periudhë kaq të shkurtër. E provoi edhe me Ardian Memën, të cilin e riktheu dhe më pas shtrëngoi duart me të. Një takim me Ahmatajn do i sqarojë të gjitha gjërat.

SITUATA NË GJIROKASTËR – “Unë nuk e lë skuadrën në mes të katër rrugëve, siç bënë dy paraardhësit e mi”, ka deklaruar Giorgos Marantas, në konferencën e djeshme për shtyp sipas “Panorama Sport”. Trajneri grek është i vendosur të qëndrojë, madje dje u shpreh i bindur se Luftëtari do të qëndrojë në Superiore.

Shifrat janë kundër tij, pasi gjirokastritët kur kanë kaluar 14 javë kampionat numërojnë vetëm 8 pikë. Vendi i tetë ka 11 pikë më shumë, ndërkohë që deri në mbyllje të fazës së dytë kjo diferencë mund të rritet edhe më shumë.

Përforcimet në janar shikohen si rruga e shpëtimit, por këtë e besojnë vetëm më fanatikët e apasionuar pas Luftëtarit dhe Marantas. Momentalisht ai nuk ka ndërmend të tërhiqet, edhe pse i është kërkuar të dorëhiqet. /abcnews.al