Maradona si astronaut në ndeshje, tifozët e bëjnë meme në Twitter

schedule11:31 - 1 Tetor, 2020

schedule 11:31 - 1 Tetor, 2020

Legjenda e Argjentinës, Diego Armando Maradona, di si të tërheqë vëmëndjen e mediave me veprimet e tij. Tashmë ai është trajneri i Gimnasia La Plata dhe ekipi i tij kishte një ndeshje ditën e djeshme kundër San Lorencos.

Duke marrë paraysh që jetojmë në një kohe pandemie, Maradona e kishte ekzagjeruar paksa me masat që kishte marrë për këtë ndeshje. 59-vjeçari u shfaq në stol së bashku me anëtarët e tij të familjes si astronaut, pasi kishin veshur maska që mbulonin të gjithë pjesën e fytyrës.

Kaq mjaftoi për tifozët që ai të bëhej meme në rrjetet sociale. “Asnjëherë nuk është vonë për të ndjekur ëndrrat tona. Maradona ishte një kampion bote, trajner dhe tani një astronaut. Diego i shpëtoi NASA-s.

Një yll nga një galaktikë tjetër”, shkruan një tifoz në “Twitter”. Disa prej tyre e krahasojnë legjendën argjentinase me personazhin vizatimor, Buzz The Lighter, tek filmi Toy Story. /abcnews.al