Maqedonia e Veriut regjistroi 342 të infektuar dhe 7 humbje jete në 24 orë

schedule14:36 - 3 Dhjetor, 2021

schedule 14:36 - 3 Dhjetor, 2021

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 342 të infektuar nga 2,349 testime të kryera.

Rastet pozitive janë konfirmuar 135, Manastir – 35, Veles – 17, Prilep, Kavadar dhe Berovë – 16, Ohër – 15, Kumanovë – 13, Strumicë – 10, Shtip – 9, Koçani dhe Gjevgjeli – nga 8, Shën Nikollë dhe Resnjë – nga 6, Radovishi dhe Vallandova – nga 5, Dellçeva – 4, Gostivari, Kërçova, Negotino, Kriva Pallanka, Probishtip dhe Kratovë – nga 2, Tetova, Struga, Vinica, Demir Hisar, Demir Kapi dhe Dojran – nga 1.

Ministria e Shënndetësisë në vend njofton se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 7 pacientë të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19, ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 348 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 216.670, prej të cilëve 201.017 janë shëruar dhe 7.616 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (3 dhjetor) është 8.037. /abcnews.al/