Maqedoni e veriut, LSDM mbledh komitetin qendror për ndryshimet

schedule15:15 - 26 Maj, 2019

schedule 15:15 - 26 Maj, 2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka vendosur të mbledhë komitetin qendror të LSDM-së për të diskutuar mbi ndryshimet masive që pritet të bëhen në radhët e partisë dhe pushtetit ekzekutiv. Për këtë të fundit më herët Zaev u konsultua edhe me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. /ABC News Albania 24/7