Man City-Atletico Madrid, publikohen formacionet zyrtare

schedule20:01 - 5 Prill, 2022

schedule 20:01 - 5 Prill, 2022

Champions rikthehet sot me në mbrëmje me 2 çerekfinalet, Man City-Atl Madrid dhe Benfica-Liverpool.

Ndeshja kryesore e mbrëmjes është ajo që zhvillohet në stadiumin “Etihad”.

“Qytetarët” në “letër” janë favorit përball skuadrës nga kryeqendra spanjolle,

Formacionet zyrtare:

Manchester City: Ederson, Stones, Ake, Sterling, Gundogan, Laporte, Rodri, De Bruyne, Silva, Mahrez, Cancelo.

Atletico Madrid: Oblak, Kondogbia, Koke, Joao Felix, Griezmann, Lodi, Llorente, Saviq, Felipe, Reinildo, Vrsaljke.

 

Formacionet zyrtare: