Man City ka frikë se Gundogan do t’i bashkohet Barcelonës falas për 2 arsye, njëra nuk ka të bëjë fare me futbollin

schedule21:18 - 26 Mars, 2023

schedule 21:18 - 26 Mars, 2023

Mes interesimit nga Barcelona, ​​Manchester City i ka ofruar Ilkay Gundogan një zgjatje kontrate për një vit, raporton gazetari i besueshëm Ferran Correas i Diario Sport.

Megjithatë, ata kanë frikë se mesfushori do ta refuzojë propozimin dhe do të kalojë në Camp Nou si lojtar i lirë për dy arsye.

Para së gjithash, Gundogan ka ëndërruar prej kohësh të luajë për Barçën dhe është i dashuruar me stilin e tyre të lojës. Dhe së dyti, gruaja e Ilkay është e lodhur duke jetuar në Angli dhe zhvendosja në Barcelonë do të ishte një opsion ideal.

Sipas të njëjtit raport, katalanasit janë të gatshëm t’i ofrojnë Gundogan një kontratë dyvjeçare edhe pse me kushte më të ulëta. Xavi e pëlqen profilin e gjermanit dhe e sheh atë të aftë për të luajtur si mesfushor qendror dhe mbrojtës.

Këtë sezon deri më tani, Gundogan ka shënuar 4 golanë 37 ndeshje për City. /G.D abcnews.al/

Burimi: Diario Sport