Makina përplaset me traktorin në Maliq, plagoset një person

schedule12:57 - 10 Maj, 2021

schedule 12:57 - 10 Maj, 2021

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme pranë fshatit Vashtëmi në Maliq. Një automjet tip Benz është përplasur me një mjet bujqësor tip traktor. Për pasojë ka mbetur i dëmtuar drejtuesi i traktorit I. K., rreth 50 vjeç, i cili u dërgua për mjekim në Spitalin e Korçës.

“Më datë 10.05.2021, rreth orës 12:20, pranë fshatit Vashtëmi, Maliq, janë përfshirë në një aksident rrugor mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin A. M., dhe mjeti bujqësor tip traktor me drejtues shtetasin I. K., rreth 50 vjeç, i cili për pasojë ka marrë dëmtime dhe u dërgua për mjekim në Spitalin e Korçës.

Me drejtuesin e mjetit tip “Benz”, po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, njofton policia./mv.abcnews.al