Majtas dhe djathtas, sot kishin seancën e fundit, deputetët që populli largoi nga Kuvendi

schedule18:06 - 7 Korrik, 2021

schedule 18:06 - 7 Korrik, 2021

Sot ishte seanca e fundit në Kuvendin e Shqipërisë për shumë deputetë të kësaj legjislature. Një pjesë, konkretisht 28 deputetë të kësaj legjislature që u mbyll kandiduan për një tjetër mandat në zgjedhjet e 25 Prillit por nuk arritën që të fitonin privilegjet edhe për 4 vite.

Por përpos atyre që nuk fituan, pjesa dërrmuese e opozitës së re, një grup tjetër nga aktual i PS-së nuk do të jenë më në shtator, pasi nuk u kandiduan në 25 Prill dhe mes tyre janë emrat e Ditmir Bushatit, Angjeli, Ulqini, Shameti, Jaku, Hyseni, Xhindi, ndërsa disa prej veteranëve si Besnik Baraj, Vasilika Hysi apo Gjermeni vendosën që të largoheshin vetë.

Deputetët që nuk  fituan një tjetër mandat në 25 Prill

Ilir Beqaj

Artemis Malo

Edlira Bode

Robert Bitri

Enver Roshi

Fidel Ylli

Ervin Bushati

Pandeli Majko

Mimi Kodheli

Ylli Shehu

Spartak Braho

Eljo Hysko

Halit Valteri

Nimet Musaj

Artur Roshi

Adriatik Alimadhi

Andi Përmeti

Kostaq Papa

Selami Jenishehri

Kujtim Gjuzi

Edmond Stojku

Rudina Hajdari

Lefter Maliqi

Myslym Murrizi

Vasil Sterjovski

Elda Hoti

Zef Shtjefni

Korab Lita

db/Abcnews.al