Majlinda Bregu takohet me Vuçiçin ne Beograd

schedule12:12 - 4 Qershor, 2021

schedule 12:12 - 4 Qershor, 2021

Majlinda Bregu, koordinatorja e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, të krijuar në kuadër të Procesit të Berlinit,  ka takuar ditën e sotme në Beograd, presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Lajmi është bërë publik në medias sociale ku ndër të tjera shkruhet se takimi ishte mjaftë produktiv mes Bregut dhe Vuçiç.

Në takim është diskutuar se vlerësimi i rolit të bashkëpunimit Rajonal dhe avanicmi i punës për rigjenerimin e bashkëpunimit pas pandemisë. /abcnews.al/