Majko i shtrin dorën opozitës: Duhet bashkëpunim, t’i përvishemi punës së bashku

schedule18:35 - 22 Prill, 2021

schedule 18:35 - 22 Prill, 2021

Pandeli Majko në fjalimin e tij gjatë aktivitetit përmbyllës të fushatës së Partisë Socialiste në Tiranë kërkoi bashkëpunim dhe bashkëqeverisje. Majko, i cili është i 19-ti në listë tha se opozita duhet të kthehet në sistem. Sipas tij opozita nuk duhet të shëtisë më rrugët, por bashkë t’i përvishen punës.

“Na votoni sepse duke votuar për numrin 12 votoni mekanizimin më të fuqishëm për të ndryshuar Shqipërinë. Duke votuar 12 ju bëheni një shiringë kundër mikrobeve të së ardhmes. Ju votoni për një tullë më shumë në shtëpitë e rindërtuara, për një shpresë më shumë, që për të përndjekurit të vazhdojë dëmshpërblimi, që për pensionistë të rriten pensionet. Janë dy mandate që ne i kemi hedhur si skeletet e banesave dhe tani ka ardhur momenti që të gjithë bashkë në aleancën me qytetarët dhe me dorën karshi kundër kundërshtarëve tanë sepse data 25 nuk do të ketë vetëm fitimtarë numrin 12, por edhe ata që do të jenë humbës. Shqipëria është e të gjithë shqiptarëve pa dallim bindjesh.

Qeverisja e ardhshme nuk vjen vetëm si shuplakë por si dorë e shtrirë për bashkëpunim dhe bashkëqeverisje sepse ne do të qeverisim dhe opozita duhet të dijë të kthehet brenda në sistem. Boll shëtiti rrugët ka ardhur koha që së bashku ti përvishemi punës. Edhe ju që e keni me dyzim ia vlen apo jo ju them na votoni sepse do të ndryshojmë vetë për të ndryshuar Shqipërinë. 12 jeni ju jemi ne është PS e ardhmja e Shqipërisë,” tha Majko. g.v/abcnews.al