Maccabi donte të hakmerrej ndaj nesh për flamujt palestinezë në Parc des Princes, tifozët e PSG-së besojnë se ja lanë ndeshjen Benficës

schedule09:11 - 5 Nëntor, 2022

schedule 09:11 - 5 Nëntor, 2022

PSG u kualifikua në fazën eliminatore të Champions League në vendin e dytë, duke humbur nga Benfica në golat e shënuar jashtë shtëpisë.

Tifozët e parisienëve janë të sigurt se fajtor për këtë rezultat është Maccabi. Tifozët besojnë se izraelitët e zbuluan qëllimisht ndeshjen dhe pësuan gjashtë gola nga Benfica.

Ne ndajmë komentet e tifozëve të PSG:

💭 “E keni parë edhe ndeshjen? Maccabi fjalë për fjalë e bëri Benfikën të shënonte dy gola në tre minuta. Mendoni se është një rastësi?”

💭 “Jam i sigurt që Maccabi e zbuloi këtë ndeshje për të na prishur. Një klub i neveritshëm që nuk ka të bëjë fare në garat evropiane”.

💭 “Isha në këtë ndeshje. Maccabi hapi këmbët për Benfikën si një yll videosh për të rritur. Pamje e turpshme”.

💭 “Sapo pashë se si Benfica shënoi tre golat e fundit të Maccabit… Nuk e vë në dyshim të drejtën e portugezit për t’u kualifikuar në playoff, por është e qartë se Maccabi donte që Benfica të dilte nga vendi i parë”.

Tifozët e PSG-së gjithashtu shpjeguan pse skuadra izraelite zgjodhi të kënaqte Benfica-n në vend të klubit francez:

💭 “Po sikur t’ju thoja se Maccabi vullnetarisht ia dha golat Benfica-s për të na kthyer për këtë?” (Flamujt palestinezë në sektorin ultras PSG).

💭 “Duke parë se si Benfica shënoi golat e fundit, bëhet shumë e qartë se Maccabi donte të hakmerrej ndaj nesh për flamujt palestinezë në Parc des Princes. Maccabi vetëm e la Benfikën të shënonte”. /G.D abcnews.al/