Lushkja ndaj gjigantit anglez, përcaktohen grupet e Europa League

schedule13:36 - 26 Gusht, 2022

schedule 13:36 - 26 Gusht, 2022

Në Turqi u hodh shorti për fazën e grupeve të UEFA Europa League. Mesfushori shqiptar, Regi Lushkja që luan me Sheriff Tiraspol, do të përballet me manchester United, Real Sociedad dhe Omonia. Pas tërheqjes së goglave, grupet janë plotësuar si më poshtë:

Grupi A: Arsenal, PSV Eindhoven, Bodo/Glimt, Zurich

Grupi B: Dynamo Kyiv, Rennes, Fenerbahçe, AEK Larnaca

Grupi C: Roma, Ludogorets, Real Betis, HJK Helsinki

Grupi D: BRAGA, Malmo, Union Berlin, Saint-Gilloise

Grupi E: Man. United, R. Sociedad, Sheriff, Omonoia

Grupi F: Lazioo, Feyenoord, Midtjylland, Sturm Graz

Grupi G: Olympiacos, Qarabag, Freiburg, Nantes

Grupi H: Crvena zvezda, Monaco, Ferencvaros, Trabzomspor