“Lumë” kokaine nga Shqipëria, arrestohen 25 persona. Si fshiheshin pas bizneseve të paligjshme

schedule18:15 - 4 Maj, 2020

schedule 18:15 - 4 Maj, 2020

Guardia di Finanza ka goditur ditën e sotme një bandë kriminale nga Catania, e afërt me organizatën mafioze Cosa Nostra e cila trafikonte kokainë dhe marijuanë

Gjatë operacionit të finalizuar mëngjesin e sotëm janë arrestuar 25 persona.

Mediat italiane shkruajnë se lënda narkotike vinte nga Shqipëria dhe shpërndahej nga trafikantët në Italinë e Jugut.

Gjykata caktoi “arrest me burg” për 21 prej tyre, ndërsa 4 të tjerë u lanë në arrest shtëpiak.

Gjatë operacionit, ushtria gjeti një armësh dhe sasi të konsiderueshme droge, si dhe identifikoi aktivitete të ligjshme të përdorura për të mbuluar të ardhurat që siguronin nga trafikimi i lëndës narkotike./abcnews.al

Traffico di droga nel Sud Italia

25 arresti della Finanzahttps://www.blogsicilia.it/catania/fiumi-di-cocaina-hashish-e-marijuana-da-albania-lazio-e-campania-per-la-sicilia-25-arresti-video/532633/

Gepostet von BlogSicilia am Sonntag, 3. Mai 2020