Lulzim Basha nis konsultimet me aleatët për reformën zgjedhore

schedule13:58 - 22 Tetor, 2017

schedule 13:58 - 22 Tetor, 2017

Lulzim Basha ka thirrur pasditen e të mërkurës aleatët e tij parlamentarë, për të nisur konsultimin mbi reformën zgjedhore.
Sipas burimeve nga Partia Demokratike, Basha ka deklaruar se konsultimet për reformën, do kryhen edhe me aleatët jashtë parlamentit, por edhe me cdo forcë tjetër politike dhe faktorë shoqërorë, që janë pro zgjedhjeve të lira.