Luftëtari e ka harruar Skënderbeun dhe po mendon për Laçin në Kupë

schedule15:43 - 30 Janar, 2018

schedule 15:43 - 30 Janar, 2018

Luftëtari cilësohet si favorit ndaj Laçit, në Kupën e Shqipërisë, sidomos pas fitoreve ndaj ekipeve më të fortë të Superligës. Trajneri Hasan Lika flet për përballjen dhe kërkon të largojë euforinë.

Festa ishte e merituar, por duhet të harrohet sa më shpejt.

Skënderbeu është tashmë e kaluara, edhe pse shumë e bukur, dhe Luftëtari duhet të përqëndrohet menjëherë tek një tjetër synim, Kupa e Shqipërisë.


Çerekfinalet i kanë vënë përballë Laçin, ndaj të cilit ndeshjen e parë do ta luajë pikërisht në Gjirokastër dhe vendasit janë me fat që kanë trajnerin Hasan Lika, tepër të ekuilibruar.

Si e mendon Lika sezonin e Luftëtarit, që është i angazhuar në të dyja garat.

Kupa është specifike, kemi ambicie edhe në kupë edhe në kampionat.

Luftëtari mendohet favorit ndaj Laçit, duke pasur parasysh fitoret bindëse ndaj Partizanit, Kukësit dhe Skënderbeut, por është e sigurt se trajneri Lika u ka bërë thirrje lojtarëve të tij që të kenë kujdes./abcnews.al