“Lufta e Tretë Botërore në horizont”, Lukashenko: Nevojitet armëpushim i menjëhershëm

schedule12:01 - 31 Mars, 2023

schedule 12:01 - 31 Mars, 2023

“Lufta e Tretë Botërore duket në horizont.”

Kështu ka deklaruar presidenti bjellorus Aljaksandr Lukashenko, sipas agjensisë së lajmeve ruse. Sipas presidentit bjellorus ka vetëm një mënyrë për të zgjidhur konfliktin në Ukrainë dhe kjo është vendosja e menjëhershme e armëpushimit.

Presidenti Bjellorusi ka propozuar një “armëpushim” të menjëhershëm sipas linjave aktuale në Ukrainë.

“Rusia dhe Ukraina e kuptojnë se “ata nuk mund të kërkojnë fitoren me çdo kusht”, tha Lukashenko.

/abcnews.al