LSI akuza qeverisë: Vjedh me VKM pronën private

14:55 | 10/10/201914:550

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho akuzon qeverinë se përmes projektligjit të “Korporatës së Investimeve Shqiptare“ po vjedh me Vendim të Këshillit të Ministrave pronën private.

Nga selia e LSI, Xhixho e cilësoi projektligjin klientelist dhe kujtoi se përmes tij po minohet edhe një nga kushtet e vendosura nga Bundestagu Gjerman për çështjen e integrimit./abcnews.al

 

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono