LIVE nga Gjermania/ 170 mijë bileta për ndeshjen me rivalin e padukshëm

schedule21:16 - 8 Maj, 2020

schedule 21:16 - 8 Maj, 2020

Lokomotiv Leipzig ndërmori një nga fushatat më interesante gjatë kësaj periudhe pandemie. Klubi gjerman ftoi tifozët të shikonin përballjet e ekipit të tyre të zemrës me kundërshtarin e padukshëm. Transmetim “live” në Youtube, me koment në anglisht.

Gjeniale, por edhe fenomenale se si tifozët u përgjigjën. “Mbushni vendet njerëz” nisi më 19 mars dhe deri më tani janë shitur plot 170 mijë bileta, një shifër shumë e lartë dhe që tregon se sa shumë e duan njerëzit futbollin. /abcnews.al