LISTA/ Basha fut aleatët në vende të sigurta, renditja e Mediut, Idrizit, Shehit dhe Ndokës

schedule21:37 - 8 Mars, 2021

schedule 21:37 - 8 Mars, 2021

Lulzim Basha në bazë marrëveshjes, i ka futur disa nga aleatët në vende të sigurta. Në qarkun e Tiranës, kreu i partisë Republikane Fatmir Mediu është vendosur në vendin e shtatë në listë, Shpëtim Idrizi i PDIU i nënti, Dashamir Shehi në vendin e 11-të dhe Mesila Doda e 12-ta. Ndryshe është çështja te Nard Ndoka që është vendosur në Shkodër në vendin e tetë, jo i sigurt.

Lista e qarkut të Tiranës

Lulzim Basha
Jorida Tabaku
Afred Rushaj
Albana Vokshi
Sali Berisha
Agron Shehaj
Fatmir Mediu
Grida Duma
Shpetim Idrizi
Belind Kelliçi
Dashamir Shehi
Mesila Doda
Aleat
Flamur Noga
Orjola Pampuri
Aldo Bumci
Ivi Kaso
Oriela Nebiaj
Gent Strazimiri
Clirim Gjata
Mirela Tabaku
Aleat
Enkeleda Sallaku
Aleat
Dorian Teliti
Arjana Cela
Aleat
Aleat
Taulanta Jupi
Aleat
Lediana Fratari
Aleat
Aleat
Aleat
Mimoza Hajdarmataj
Gentian Muca
Mirash Shkodra