Lila: Donadoni dëshira ime, por Reja është i duhuri

schedule22:52 - 17 Tetor, 2019

schedule 22:52 - 17 Tetor, 2019

Andi Lila është pro rinovimit të kontratës me Edi Rejën. Futbollisti i Tiranës, i ftuar në emisionin Pressing në ABC News, vlerëson trajnerin italian. Gjithashtu ai shpreh edhe një dëshirë për pankinën. “Normalisht, me trajnerin De Biasi, skuadra e tregoi me vepra sa ishte rritur.

Pasardhësi, Panuçi, duhet të vazhdonte me të njëjtën ecuri. Kjo gjë nuk ndodhi dhe erdhi Reja. Tha se është ekipi i De Biasit. Shumë mirë, shpresoj të shkojmë dhe me Rejën në Europian. Trajneri Reja më dukët shumë trajner i mirë, pozitiv, trajner që bën grupin. Nëse e bën këtë, gjithmonë do ketë sukses.

Ne nuk do kemi kurrë, do doja, një lojtar që të marrë topin dhe ta zgjidhë i vetëm. Ylli ynë është grupi. Do të thotë që ky trajner ka mend në kokë. Kuzhe thoshte gjithmonë: ‘nuk ka lojtarë të rinj apo të vjetër, ka të mirë dhe të këqij’. Disa lojtarë i ka ndryshuar, nuk mund të ndodhë direkt ndryshimi i brezave”

“Reja më duket pozitiv dhe jam pro të vazhdojë. Nuk ka problem mosha. Do doja Donadonin, por nuk kemi mundësi financiare. Kombëtarja tani më duket si një ishull i bukur brenda një oqeani, është si një oaz. Është diçka e bukur në mes të shumë gjerave të tjera. Po të fitonim me Turqinë, atëherë do të flisnim ndryshe. Mos të harrojmë edhe fitoren me Islandën”. /abcnews.al