Lëkundje tërmeti në vend, ja magnituda dhe epiqendra

schedule13:56 - 15 Shtator, 2020

schedule 13:56 - 15 Shtator, 2020

Një lëkundje tërmeti është ndjerë mesditën e sotme 11 km nga qyteti i Lezhës dhe 6 km nga qyteti i Rubikut.

Lëkundjet janë ndjerë në orën13:35 ndërsa magnituda është 3.1 e shkallës Rihter.

Në këtë zonë të veriut u ndjenë lëkundje tërmeti edhe të shtunën pasdite./m.v. abcnews.al