Le Parisien: PSG tashmë po flet me Zidane

schedule14:15 - 25 Nëntor, 2021

schedule 14:15 - 25 Nëntor, 2021

Edhe pse pothuajse e parëndësishme, humbja evropiane e PSG- së kundër Manchester Cityt në Etihad Stadium (2-1) ka lënë pasoja. Shtypi parizien po vë në pikëpyetje aftësinë e argjentinasit  Mauricio Pochettino për të menaxhuar një ekip plot yje dhe një dhomë zhveshjeje plot ego.

E vërteta është se ardhja e shëndoshë dhe mediatike e Leo Messit verën e kaluar nuk po e përmirëson skuadrën dhe disa zëra tashmë sigurojnë se ‘Poche’ mund t’i ketë ditët e numëruara në Parkun e Princave. Në fakt, disa thashetheme e vendosin atë te Manchester United.

Nga ana tjetër, spekulohet edhe për zëvendësues të mundshëm të argjentinasit në pankinën e skuadrës franceze. Dhe njëri prej tyre është Zinedine Zidane. Ndonëse është e vërtetë që është thënë se Marsejejtë mendojnë vetëm për drejtimin e skuadrës franceze, në Paris nuk e japin për humbje.

Në këtë kuptim, Le Parisien siguron këtë të enjte se PSG dhe Zidane do të kishin folur tashmë, ata tashmë do të kishin kontaktuar me synimin për t’i dërguar atij ofertën e tyre, e cila nuk do të ishte më ashtu siç ishte planifikuar për verën e ardhshme, por që, pasi gjërat janë precipituar. , do të ishte me synimin për t’ju sjellë këtë qershor. r.t/abcnews.al