Lavrov do të marrë pjesë në takimin e ministrave të G20 në Indonezi

schedule12:20 - 22 Qershor, 2022

schedule 12:20 - 22 Qershor, 2022

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov do të udhëtojë në Indonezi për të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të G20-ës më 7-8 korrik, sipas Al jazeera.

Ministrat do të zhvillojnë disa bisedime dypalëshe në margjinat e takimit, i cili është përgatitor për samitin e G20 në 2022 në nivel presidencial, tha zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme Maria Zakharova në një konferencë për shtyp në Moskë.

Konkretisht, Lavrov do të takohet me homologët e tij kinezë, afrikano-jugorë, brazilianë dhe meksikanë dhe me udhëheqësit e organizatave ndërkombëtare të ftuara.

/abcnews.al