Larguar, por kurrë harruar! Karriera e legjendarit Kobe Bryant!

schedule23:35 - 26 Janar, 2020

schedule 23:35 - 26 Janar, 2020

Ndarja nga jeta e Kobe Bryant ka tronditur të gjithë botën e sportit sot, me legjendën e NBA që ndërroi jetë në moshën 41 vjecare. Basketbollisti amerikan dhe vajza e tij, Gianna Maria (13 vjeçe), janë dy nga pesë viktimat që shkaktoi përplasja e helikopterit në Kaliforni.

Karriera e Kobe Bryant është e papërsëritshme. 33 mijë e 643 pikë në total, 1346 ndeshje në NBA, pesë herë kampion i NBA, 2 Medalje Ari në Lojërat Olimpike, 2 herë MVP në NBA, 2 herë i pari në listën e pikëve të shënuara, numri 8 te Lakers ka dalë në pension për nder të tij, gjithashtu dhe numri 24. Fitoi çmimin Oscar në vitin 2018 për film me metrazh të shkurtër, dokumentar i xhiruar nga vetë Kobe Bryant dhe me titullin: “I dashur basketboll…” Një legjendë e përjetshme e botës së sportit…