Lamtumira e fundit e Rreshter Afrim Bunjakut, ministrat Hasani e Balla marrin pjesë në ceremoni

schedule19:10 - 25 Shtator, 2023

schedule 19:10 - 25 Shtator, 2023

 

Ditën e sotme i është dhënë lamtumira e fundit, Rreshter Afrim Bunjakut, i cili u vra ditën e djeshme pas një përplasje me armë zjarri me grupin terrorist serb të strehuar në Manastir në fshatin Banjskë të Zveçanit.

Në ceremoni, ndër të tjerë kanë marrë pjësë dhe ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Taulant Balla dhe ai i Jashtëm, Igli Hasani.

Postimi i Ballës:

“Përulje dhe nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrës.”

Po ashtu nëpërmjet një reagimi në rrjetin social “X”, ministri i Jashtëm, Igli Hasani shkruan ndër të tjera: Përulemi me nderim dhe respekt punës dhe kujtimit të heroit të Republikës, i cili sakrifikoi jetën e tij për sovranitetin e Kosovës.

Postimi i Hasanit:

“Krah familjarëve, zyrtarëve të lartë e përfaqësuesve të trupit diplomatik në #Kosovë i dhamë sot lamtumirën e fundit, Rreshter Afrim Bunjaku.

Përulemi me nderim dhe respekt punës dhe kujtimit të heroit të Republikës, i cili sakrifikoi jetën e tij për sovranitetin e Kosovës!” r.t/abcnews.al