LaLiga/ Barazim mes tensionit, Atletico dhe Real ndajnë pikët në derbin e Madridit

schedule23:21 - 29 Shtator, 2024

schedule 23:21 - 29 Shtator, 2024

Ishte një përballje që i kishte të gjitha spektaklin, tensionin dhe padyshim emocione të forta.

“Gjigantët” e Madridit, Real dhe Atletico përplasën edhe njëherë “brirët” në elitën e spanjolle, me 90 minutat në arenën “Wanda Metropolitano”, që këtë herë përfunduan në rezultatin e barabartë 1-1.

Goli i parë i sfidës erdhi nga Eder Militao, me mbrojtësin spanjoll që kapi bukur një krosim të Modric, duke e çuar topin në rrjetë dhe menjëherë erdhi kundërpërgjigja e Atletico, por jo nga lojtarët.

Ultrasit e “Bardhekuqve” filluan të hidhnin sende në fushën e blertë me arbitrin Busquets Ferrer, që u detyrua të ndërpresë sfidën përreth 30 minuta.

Me të rihyrë në fushë djemtë e Diego Simeone u hodhën në sulm në kërkim të golit të barazimit, gol që erdhi në minutën e 95′-të nga Angel Correa, i cili siguron një pikë ndaj një skuadre të mëdha si Real Madrid. /i.m /abcnews.al