Lajme të mira për Barcelonën, rikuperohet sulmuesi francez

schedule21:35 - 25 Tetor, 2021

schedule 21:35 - 25 Tetor, 2021

Momentalisht Barcelona është e fokusuar tek rikuperimet e lojtarëve të cilët u dëmtuan që në fillim të sezonit.

Nga infermieria ka ardhur një njoftim pozitiv ku francezi Ousmane Dembele ka lënë pas dëmtimin dhe do të rikthehet në seancat stërvitore me pjesën tjetër të grupit.

Dembele me shumë mundësi do të grumbullohet nga Koeman për ndeshjen ndaj Rayo Vallecano të mërkurën.

Nga ana tjetër nuk dihet se kur do të kthehet De Jong nga dëmtimi që ka pësuar ndaj Real Madrid./abcnews.al