Laçi-Kastrioti zbresin në fushë, Duro dhe Çela skicojnë formacionet

schedule16:19 - 8 Maj, 2022

schedule 16:19 - 8 Maj, 2022

Kastrioti do të udhëtojë në Laç për t’u përballur me të besuarit e Shpëtim Duros, takim i vlefshëm për javën e 33-të të “Abissnet Superiore”, duke nisur nga ora 16:45.

Vendasit do të kërkojnë të vazhdojnë ecurinë pozitive në kampionat, ndërsa nga krahu tjetër krutanët do të tentojnë rikthimin te fitorja, pas humbjes me Skënderbeun javën që kaloi.

Dy ekipet më në formë të kampionatit shqiptar do të përballen mes tyre në një ndeshje që nuk ka ndonjë rëndësi të veçantë.

Trajnerët Duro dhe Çela kanë zgjedhur edhe lojtarët që do të hedhin në fushën e lojës për t’u përballur në këtë takim

Formacionet zyrtare:

Laçi: Dajsinani, Roganovic, Turkaj, Malota, Velija, Ujka, Shehu, Deliu, Adeleke, Guindo, Mazrekaj. Trajneri: Shpëtim Duro

Kastrioti: Sali, Neziri, Dida, Selmani, Rami, Onanuga, Okebugëu, Kodra, Basha, Greca, Ajazi. Trajneri: Emiliano Çela. /f.a/abcnews.al