Laçi barazon me Hapoel

schedule21:29 - 11 Korrik, 2019

schedule 21:29 - 11 Korrik, 2019

Skuadra e Laçit barazoi ndaj Hapoel me rezultatin 1-1 në ndeshjen e vlefshme për turin e parë kualifikues të Europa League. Kualifikimi do të vendoset javën e ardhshme në Izrael.

Skuadra e Laçit nuk shkoi më shumë se barazimi me rezultatin 1-1 në ndeshjen e parë kualifikuese të Europa League përballë Hapoel Ber Sheva. Një rezultat që mban të hapur shanset për kualifikim në ndeshjen e kthimit.

Kurbinasit e nisën mjaft mirë pasi kaluan në avantazh me blerjen e kësaj vere, Nuabueze i cili realizon me kokë. Skuadra e teknikut Starova u vendos mirë në fushë dhe vendosi jo pak herë në vështirësi izraelitët.

Në minutën e 30-të, Redon Xhixha tenton të realizojë një gol nga mesi i fushës, por gardiani i Hapoel devijon në vështirësi. Pjesa e parë përfundon me avantazhin minimal të Laçit.

Në fillimin e fraksionit të dytë, kurbinasit patën një rast mjaft të mirë me autorin e golit, por sulmuesi gabon në momentin e fundit. Reagojnë miqtë në minutën e 61, por Gentian Selmani pret në tre raste duke e mbajtur portën e paprekur të paktën deri në minutën e 77.

I sapofuturi në lojë, Levi realizon duke vendosur baraspeshën në stadiumin e Laçit. Pak çaste më vonë janë sërish miqtë që i afrohen golit, por fati është me Laçin pasi topi ndalet në traversë.

Të dyja skuadrat e kërkuan fitoren, por sfida u mbyll në barazim 1-1. Kualifikimi do të vendoset në Izrael javën e ardhshme./ABC News Albania 24/7