Lacazette do të jetë zëvendësuesi i Dembele te Barcelona

schedule20:32 - 28 Nëntor, 2021

schedule 20:32 - 28 Nëntor, 2021

Sic flitej javë më parë, Ousmane Dembele nuk do të rinovojë kontratën e tioj me Barcelonën dhe ai tanimë ka vendosur t’i bashkohet sheikëve të Neëcastle.

Kjo ka detyruar klubin katalanas të kërkojë alternativa të reja, pasi situata në sulm bëhet edhe më e “zbehtë” me largimin e francezit.

Sipa Todofichajes, Alexandre Lacazette ka një marrëveshje verbale me Barçën. Kontaktet me francezin kanë filluar prej muajsh dhe refuzimi i Dembele për të mos rinovuar i ka përshpejtuar ato.

Transferimi i yllit të Arsenal do të përshtatej me nevojat ekonomike të Barcelonës, pasi francezi do të mbërrinte në Camp Nou me kosto zero. /abcnews.al