La fansat pa fjalë në Eurovision, artistja e njohur duket njësoj si princesha britanike

schedule22:43 - 15 Maj, 2022

schedule 22:43 - 15 Maj, 2022

Ndjekësit e Eurovisionit mbetën të habitur nga artistja islandeze, Elísabet Eyþórsdóttir, e cila kishte një ngjashmëri të frikshme me princeshën britanike Beatrice. Elisabet performoi në finalen e festivalit evropian si pjesë e grupit islandez Systur për të interpretuar këngën “Ain’t Got Nobody”.

Artistja kishte tipare të ngjashme me princeshën, duke përfshirë dhe flokët në të njëjtën nuancë. Fansat ishin të shpejtë për ta shprehur mendimin e tyre në rrjete sociale: “Një nga këngëtaret e Islandës ngjan pak si Princesha Beatrice #Eurovision”, shkroi një ndjekës.

Elísabet Eyþórsdóttir is one third of Icelandic indie-house band Systur, who took to the Eurovision stage to perform their song Ain't got nobody last night Eurovision fans were left stunned by an Icelandic bass player with an uncanny resemblance to Princess Beatrice, pictured earlier this month at the Royal Windsor Horse Show, as she took to the stage in Turin

“Ok, e di që Princesha Beatrice në fakt nuk po performon për Islandën, por është shumë e vështirë të besohet #Eurovision”, tha një ndjekës tjetër. Grupi islandez u krijua në vitin 2011 nga tre motra, Elísabet, Sigríður dhe Eyþórsdóttir, të cilat performuan mbrëmë në Itali me vëllain e tyre Eythor në bateri.

Icelandic band Systur was created in 2011 by three sisters, Elísabet, Sigríður and Eyþórsdóttir, who performed last night in Italy with their brother Eythor on the drums

Despite their impressive performance, viewers were more distracted by Elísabet's striking resemblance to Beatrice with several taking to social media to comment on their similarity

/abcnews.al