Ky mëngjes do t’ju ndihmojë të digjni kalori gjatë ditës

schedule22:20 - 23 Mars, 2023

schedule 22:20 - 23 Mars, 2023

Thuhet se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe jo pa arsye. Mund t’ju japë gjithçka që ju nevojitet për të pasur energji gjatë gjithë ditës, duke bërë që metabolizmi juaj të funksionojë më mirë. Në fakt, ekziston një ushqim që mund t’ju ndihmojë të digjni kalori gjatë gjithë ditës.

Pra, nëse doni t’i jepni një nxitje metabolizmit dhe të keni energji gjatë gjithë ditës, ekspertët rekomandojnë tërshërën. Pra, mendohet se njerëzit që hanë karbohidrate të mira si tërshëra kanë më shumë energji, humbin më shumë peshë dhe zorrët e tyre punojnë shumë më mirë.

Tërshëra është plot me fibra që do të thotë se trupit tuaj i duhet një kohë e gjatë për t’i përpunuar ato dhe kështu “zgjojnë” metabolizmin tuaj. /abcnews.al