Ky është hoteli më i veçantë i ndërtuar mbi një urë

schedule17:26 - 18 Dhjetor, 2020

schedule 17:26 - 18 Dhjetor, 2020

Hoteli më i veçantë në botë u hap të hënën në Parkun Kombëtar Kruger të Afrikës së Jugut. Hoteli përbëhet 24 dhoma të ndërtuara mbi vagonët e një treni të viteve 1950.

Hoteli ndodhet mbi urën historike Skukuza. Ura, që kishte dalë jashtë funksionit që nga viti 1973 ishte një destinacion mjaft popullor.

Kruger Shalati Rendering Lodge 1

Tashmë, vizitorët e hotelit mund të shijojnë të njëjtën pamje si vizitorët e hershëm të parkut. Hoteli përmban gjithashtu dhe një pishinë të hapur që duket sikur “noton” në ajër. /abcnews.al

Kruger Shalati - Fotografi Afrikane Kyle Lewin 4

Rendering shtëpizash Kruger Shalati 6

Shtëpia e Urës Kruger Shalati

Vendndodhja e shtëpizës së Kruger Shalati - Pamja e urës 2