Kush janë aktorët më të paguar të Hollivudit?

schedule12:30 - 6 Maj, 2019

schedule 12:30 - 6 Maj, 2019

Aktori më i paguar në Holliwud për një film të vetëm është simpatiku Ryan Reynolds i cili po ndërton një perandori të vogël me Netflix. Ndërsa Leonardo DiCaprio përfundon në fund të listës së 10-të më të paguarve, pas Emily Blunt dhe Gal Gadot

Sipas klasifikimit të botuar nga “Variety” bashkëshorti i Blake Lively, Ryan Reynolds kryeson listën. Aktori kanadez falë Netflix-it po ndërton një perandori shumë të pasur. Kjo platformë lejon paga më të larta se ato të kinemasë për shkak se nuk është e lidhur me taksat, duke rrëzuar kështu emra të rëndësishëm si George Clooney, Gerard Butler, Johnny Depp, Matthew McConaughey, Ryan Gosling ose Leonardo DiCaprio përfunduan në fund të dhjetëshes më të mirë (Top Ten).

Ryan Reynolds mori një shtëpi 27 milionë dollarë për pjesëmarrjen e tij në filmin “Deadpool”, por edhe për “Detective Pikachu” ose për “Six Underground”, një film i Michael Bay i realizuar nga Netflix që tregon historinë e një ekipi vëzhguesish të financuar nga një miliarder.

Dwayne Johnson me 20 milionë dollarë për Fast & Furious, në vendin e dytë

Pas tij, në vend të dytë është Dwayne Johnson, të cilin të gjithë e njohin si The Rock, ndjekur nga afër nga Robert Downey Jr. Dhe pastaj Will Smith i cili është “i kënaqur” me 17 milionë dollarë, vijnë Jason Statham dhe Tom Cruise. Dhe pastaj dy gratë më të paguara në Hollivud: të bukura dhe shumë të pasura në vendin e shtatë dhe të nëntë, gjejmë respektivisht Emily Blunt dhe Gal Gadot  e “Wonder Woman”.

Vendi i tretë për Robert Downey Jr, me 20 milion për The Voyage of Doctor Dolittle.
Will Smith me 17 milionë dollarë për “Bad Boys for Life” zë vendin e katërt.
Jason Statham fitoi 13 milionë dollarë për Fast & Furious
Tom Cruise ka fituar 12 milionë dollarë për Top Gun
Në vend të shtatë kemi Emily Blunt me 12 milionë dollarë për filmin A Quiet Place 2.
Në vend të tetë Brad Pitt me 10 milionë dollarë për “Once Upon a Time in Hollywood”.
E nënta renditet Gal Gadot me 10 milionë dollarë për rolin e saj në filmin “Wonder Woman 1984”.

 

Pozicioni i dhjetë për Leonardo DiCaprio i cili nuk ka arritur 10 milionë për “Once Upon a Time in Hollywood”

/abcnews.al