Kush është rrjeti social më i përdorur gjatë vitit 2021

schedule13:07 - 12 Janar, 2022

schedule 13:07 - 12 Janar, 2022

TikTok është aplikacioni më i shkarkuar në botë, pasi 90 për qind e përdoruesve e kanë kaluar kohën me të.

Sipas raportit të App Annie, njerëzit shpenzojnë mesatarisht 4.8 orë në ditë në telefonat e tyre.

“Televizioni po vdes ngadalë pasi celulari vazhdon të thyejë rekorde pothuajse në çdo kategori si koha e shpenzuar, shkarkimet dhe fitimet”, deklaruar shefi ekzekutiv i kompanisë monitoruese, Theodore Krantz.

Ndërkohë, bazuar në parashikimet, TikToku do të kalojë 1.5 miliardë përdorues aktivë deri në gjysmën e dytë të këtij viti./abcnews.al