Kush e fiton Podujevën? Garë e ngushtë mes LDK dhe Vetëvendosjes

schedule08:26 - 18 Tetor, 2021

schedule 08:26 - 18 Tetor, 2021

Garë e ngushtë po zhvillohet edhe në Podujevë në Kosovës mes kandidatëve në garë për të marrë drejtimin e komunës.

Sipas të dhënave të publikuara nga KQZ pak vota po bëjnë diferencën mes kandidatit të LDK, Ekrem Hyseni dhe atij të vetëvendosjes, Shpejtim Bulliqi.

Hyseni është renditur i pari me më shumë vota, me 44.30%. Ndërsa Bulliqi me 44.00%. /abcnews.al