Kurti prezanton sloganin e Vetëvendosjes për zgjedhjet e 14 shkurtit

schedule21:47 - 20 Janar, 2021

schedule 21:47 - 20 Janar, 2021

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka prezantuar sot sloganin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në një postim në Facebook, Kurti njofton se “Krejt dhe Drejt” është slogani i ri i VV-së.

“Referendumi që do ta kthejë Kosovën kah e mbara, nuk mund të ndalet”, shkroi ai në postimin e tij.

 

Kujtojmë se në zgjedhjet e kaluara slogani i VV-së ishte “Erdhi dita”. /abcnews.al/

Referendumi që do ta kthejë Kosovën kah e mbara, nuk mund të ndalet!

#krejtdhedrejt

Posted by Albin Kurti on Wednesday, January 20, 2021