Kur pasioni triumfon mbi gjithçka, historia e modeles që zgjodhi të bëhej një fermere

schedule14:43 - 9 Tetor, 2020

schedule 14:43 - 9 Tetor, 2020

Nga një modele e pasarelave në një fermere, kjo është historia e Kirsten Owen. Ky stil jetese në jug të Kanadasë, ku ajo lindi dhe u rrit, është shumë larg jetës që bëri në të 20-at dhe 30-at e saj, duke kaluar të gjithë Atlantikun për sfilata mode si muzë për Helmut Lang, Melanie Ward dhe krijues të tjerë.

Tashmë 50-vjeçare, Owen rrëfen për Vogue se së bashku me fëmijët e saj Billie Rose, 25 dhe Maël, 28-vjeç i është përkushtuar boronicave. “Unë kurrë nuk do të kisha punuar kaq shumë në jetën time para se të merrja këtë fermë. Kjo më bën të qëndroj e fortë fizikisht.“, thotë ajo.

Imazhi mund të përmbajë Natyrë Grassland Outdoors fushë Fshat Rurale Fermë Livadhe Veshje Veshje Njeriu dhe Personi

Unë kam patur gjithmonë dëshirën për të pasur një fermë boronicash pasi u transferova këtu në 2002,” thotë ajo për pjesë toke prej 56 hektarësh në Vermontin verior. “Dhe pastaj një pjesë toke afër meje, e cila kishte 250 bimë të reja boronice, doli për shitje. Nuk mund të rezistoja”, shtoi ajo. xh.d/abcnews.al

Imazhi mund të përmbajë Veshje dhe Veshje të Personave Njerëzorë të Bimëve të Drunjve

Imazhi mund të përmbajë Veshje të Veshjeve të Bimëve të Barit Person dhe Njeri Guna Zaria Ushqim