“Kupa e Botës” mbërrin në Tiranë, vetëm 5 orë e disponueshme për futbolldashësit

schedule15:21 - 22 Maj, 2022

schedule 15:21 - 22 Maj, 2022

Trofeu i Kupës së Botës është ekspozuar sot në ambientet e kryeministrisë.

Në ceremoninë e pritjes së Kupës është kryeministri Edi Rama.

Kupa do të qendrojë në Shqipëri vetëm pesë orë, sipas Ramës.

“Kupa do të qëndroje vetëm pesë orë, pastaj do të vazhdojë udhëtimin e saj”, tha Rama.

Trofeu i turneut “FIFA World Cup” në Tiranë, do të ndalet në 51 vende dhe territore. Për herë të parë, turneu do të vizitojë të 32 vendet që u kualifikuan për “Kupën e Botës FIFA”, duke frymëzuar tifozët në mbarë botën.

 

/abcnews.al/