Kumbaro “shëtit” ambasadoret në Përmet, i shpjegon Yuri Kim si përgatitet glikoja

schedule15:09 - 24 Tetor, 2021

schedule 15:09 - 24 Tetor, 2021

Ambasadorët e Shqipërisë në vendin tonë bashkë me ministren e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro kanë zhvilluar një tur nga Përmeti në Tepelenë.

Fotot janë nga ndarë nga ambasadorja suedeze Elsa Hastad në profilin e saj në instagram.

Ajo falenderon Kumbaron që i ka treguar bukuritë e kësaj zone dhe i ka shpjeguar procesin e përgatitjes së glikosë.

“Më në fund Përmet! Më në fund Tepelenë! Faleminderit Mirela Kumbaro që na tregove bukurinë e kësaj zone, dhe na shpjegove procesin e përgatitjes së glikosë dhe rëndësinë e të ngrënit trahana!”, shkruan ajo. m.v/Abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elsa Håstad (@ambassadorelsaalbania)