Kultivoi kanabis në pyll, arrestohet 43 vjeçari në Mallakastër

schedule14:32 - 2 Gusht, 2020

schedule 14:32 - 2 Gusht, 2020

Policia e Mallakastrës ka arrestuar 43 vjeçarin me iniciale Sh. S.,nën akuzën e kultivimit të bimëve narkotike.

Sipas uniformave blu i arrestuari është nga fshati Ngraçie, në Mallakastër.

“Shërbimet e Policisë Mallakastër, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e atyre personave që tentojnë të kultivojnë bimë narkotike, kanë konstatuar të kultivuara në një zonë të pyllëzuar në fshatin Ngraçie, disa bimë narkotike” thuhet në njoftimin e policisë./abcnews.al