Kukësi fiton ndaj Tiranës, Bylisi mposht minimalisht Kastriotin

schedule15:00 - 29 Janar, 2023

schedule 15:00 - 29 Janar, 2023

Kukësi ka mundur të fitojë në shtëpi ndaj Tiranës me rezultatin 2-0.

Në pjesën e parë, në minutën e 35-të ishte Oppong që shënon me kokë për verilindorët. Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Pjesa e dytë nis në favor të Kukësit përsëri, pasi shënuan edhe golin e dytë në minutën e 58-të me anë të Bytyçit.

Tirana u përpoq disa herë, por nuk gjeti mundësinë të ngushtonte shifrat. Kryeqytetasit ndodhen në vendin e parë me 34 pikë, ndërsa Kukësi largohet nga zona e kuqe duke u rënditur në vendin e shtatë me 22 pikë.

Nga ana tjetër, Bylis ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Kastriotit dhe Doi shënon golin e vetëm të sfidës./ h.ll/abcnews.al